Getat

a

 

HOMEOPATİ NEDİR ?

Homeopati,tüm dünyada fitoterapiden sonra en yaygın uygulanan bütünsel ve tamamlayıcı bir tedavi yöntemidir.

Homeopatinin bilimsel temelleri, Alman hekim Sammuel Hahnemann (1755-1843) tarafından atılmıştır. Hahnemann, hayatı boyunca yaptığı gözlem ve deneylerle doğadaki maddeleri defalarca seyreltip eş zamanlı olarak güçlendiren bir yöntem bularak homeopatik ilaç formunu (remedi) geliştirmiştir. Homeopatik ilaçlar yok denecek kadar az etken madde içerir, bu nedenle de toksik etkileri yoktur.

Homeopati bütünsel bir tedavi yöntemi olup “benzeri benzerle tedavi etme” “similia similibus curantur” kuralına uygun olarak verilen remedilerle canlın yaşam gücü harekete geçirilerek organizmanın kendi kendini tedavi etmesi sağlanır.

Homeopati ile fiziksel, duygusal ve ruhsal her türlü hastalığı tedavi etmek mümkündür. Migrenden anksiyete ve depresyona; alerjilerden astım, egzama, sedef, romatizmal hastalıklar, kolit ve kanser dahil pek çok hastalıkta yaşam enerjisi dengeleri sağlanarak iyileşme gerçekleşir. Modern tıbbın çaresiz kaldığı birçok hastalığın tedavisi homeopati ile mümkündür.

Homeopati yaşlılarda, hamilelerde, bebeklerde, bitki ve hayvanlarda da güvenle kullanılabilir. Günümüzde Avrupa, Asya, Afrika, Kuzey ve Güney Amerika’da yaygın şekilde uygulanan homeopati Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından da tanınmaktadır. Birçok ülkede özel sağlık sigortaları kapsamındadır.

Homeopatik ilaçlarla ilgili deneyler Hahnemann’dan bu yana kesintisiz olarak sürmekte ve homeopatik ilaç (remedi) sayısı her geçen gün artmaktadır. Hayvansal ve bitkisel kökenli ilaçların yanı sıra, mineraller, metaller, vücut salgıları ve doğadaki birçok madde homeopatik ilaç olarak kullanılmaktadır.

Homeopatik ilaçlar birçok ülkede güvenli laboratuarlarda üretilmekte ve eczanelerde reçetesiz olarak satılmaktadır. Ülkemizde de GETAT (Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp) kapsamında hekim, diş hekimi ve eczacılarımıza Sağlık Bakanlığı onaylı sertifikalı homeopati eğitimleri verilmektedir.

Lina Kliniğimizde de homeopati, GETAT ünitemiz kapsamında yer alan uygulamalarımız içerisindedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir