Lazerle Vajınal Yenileme

Lazerle Vajınal Yenileme ,Sıkılaştırma

Kadın cinsel organları hamilelik, normal doğum, kilo alımı, sigara, hormonal bozukluklar, menopoz ve yaş gibi nedenlerle dinamiğini ve fonksiyonunu kaybedebilir. Bu da vajina kaslarında gevşeklik, vajina kanalında genişleme gibi sorunlara yol açabilir. Kadın cinsel ilişkide yetersizlik duygusu, estetik kaygısı ve özgüven problemi yaşayabilir.

Vajina estetiğinde etkin ve güvenilir bir tedavi yöntemi, Fotona Er:YAG lazer ile vajinal sıkılaştırma..

Neden lazer vajinal daraltma (Vajinoplasti)

Vajina yaklaşık 10 cm’lik bir kanal olmasına rağmen cerrahi uygulamalar ancak giriş birkaç cm’lik kısmına etkili olmaktadır. Oysa günümüzde Er:YAG lazer ile vajinal daraltma işlemi vajinal kanalın tümünü sıkılaştırmakta yani rahim ağzından vajina girişine kadar etkili olmaktadır. Böylece vajinal mukuzal dokuda kollajenizasyonun uyarılmadığı tek bir alan kalmamaktadır. Kanal boydan boya daha genç bir dokusal yapıya ve anatomiye kavuşmaktadır. Ayrıca Fotona Er:YAG lazer vajinoplastide uygulama cerrahi bir işlem olmaması nedeniyle vajinal bölgede yüzeysel sinir kesileri olmayacaktır. Böylece vajinal duyarlılık azalmamakta ve erkek cinsel organının vajina içinde yarattığı basınç hastalar tarafından daha iyi hissedilmektedır. Cinsel doyuma ulaşmada bu nedenle daha belirgin artmaktadır.

1. Cinsel Haz ve Tatminsizlik:

Vajina daraltma operasyonu geçirmiş olan kişilerde ameliyat öncesi yaşanan cinsel hayatın kalitesinde olumlu yönde bir değişim olduğu gözlemlenmiştir. Vajinadaki oluşan genişliğin ortadan kalkmasını sağlayan bu operasyon sayesinde kadın ve erkekte orgazm da artış görülmüştür. Bu durum çiftlerin arasındaki ilişkiye birçok yönden olumlu şekilde yansımaktadır.

2. İlişki Sırasında Vajinadan Çıkan Sesler:

Cinsel ilişki esnasında yaşanacak kaliteli bir orgazmın önemi hafife alınamayacak kadar büyüktür. Gevşek ve diriliğini yitirmiş bir vajinada cinsel ilişki sırasında garip sesler çıkabilmektedir. Bu durum da konsantrasyonun bozulmasına sebep olmaktadır. Yapılan vajina daraltma operasyonu sayesinde vajinanın gevşek ve sıkılığını kaybetmiş olmasından kaynaklanan sesler tamamen ortadan kalkmaktadır.

3. Ağrılı Cinsel İlişki:

Doğum sonrasında özellikle sarkan vajinanın estetik açıdan ve gevşekliğinin ortadan kaldırılması için vajina daraltma operasyonu tavsiye edilmektedir.

4. İlişki Öncesi ve Esnasında Özgüven:

İşlevsel ve estetik açıdan düzeltilmiş bir vajinaya sahip olan kadınların vajinal daraltma ameliyatı sonrasında özgüvenlerinde artış olduğu görülmüştür. Bu durum çiftler arasındaki uyumu olumlu yönde etkilemektedir. Kolay ve kaliteli bir şekilde orgazm olmayı, cinsel ilişkiden yüksek oranda haz almayı sağlayan vajinal daraltma operasyonları bu sayede evlilik bağlarını da olumlu yönde etkilemektedir.

Vajinal sıkılaştırma nasıl yapılır?

Ağrısız, anestezi almadan ayaktan uygulanabilir, herhangi bir yan etkisi olmayan, sadece vajinal doku kalitesini artırarak, dokuyu sıkılaştıran bir yöntemdir. İşlem sonrası istirahat veya ağrı kesici ihtiyacı olmaz. İşlem sonrası cinsel perhiz sadece iki haftalık bir süreçtir. Tedavi süresi 25 dakikadır. İşlem sonrası herhangi bir komplikasyon görülmemiştir.

İşlemin avantajları

İşlem öncesi hazırlık gerektirmez, İşlem esnasında antibiyotik, ağrı kesici ihtiyacı olmaz. Başarı oranı yüksek, ayağa kalkış süresi hemen, kısa süreli bir uygulama olması nedeniyle anesteziye ihtiyaç yoktur. Enfeksiyon riski bulunmamaktadır.Uzman gerek görürse yapacağı hipnoz seansları da düzenleyebilir.