HPV enfeksiyonu ve homeopati

HPV enfeksiyonu (genital siğil) Homeopati ve Ozon Terapi ile alınan şifa

Genital siğil tedavisi

HPV Virüsü Nedir ?

Hem kadınlarda hem erkeklerde görülen genital siğiller, cinsel yolla bulaşan HPV enfeksiyonun genital bölgedeki belirtisidir. “Kondiloma aküminata” olarak da adlandırılır. HPV virüsünün (Human papilloma virus – İnsan papilloma virüsü) 200’den fazla çeşidi bulunur ve bunlardan 40’ı genital siğillere neden olur. En çok siğillere yol açan tip HPV 6 ve HPV 11’dir. Ancak bu HPV tipleri kansere yol açmazlar.

Özellikle kadınlarda, başka HPV tipleri de aynı anda vücutta bulanabilir ve bu nedenle Pap Smear gibi testlerin yapılması gerekir. Genital siğiller deride açık veya koyu kahverengi kabarıklıklar, kimi zaman lekeler halindedir. Tek olarak görülebileceği gibi birden fazla siğil yan yana karnabahar şekilde görünebilir. Siğiller kimi zaman et beni sanılır ya da hiç fark edilmez.

HPV‘ Virüs bir kez vücuda girdiği zaman bağışıklık sisteminin gücüne ve virüsün etki gücüne göre yıllarca, hatta ömür boyu  vücut içinde sinsi bir şekilde kalır. Bununla birlikte ortaya çıkardığı lezyonlar  yani siğiller mutlaka zaman kaybetmeden tedavi edilmelidir.

 
  • HPV enfeksiyonu (genital siğil) homeopati ve ozon terapi ile tedavi etmek mümkündür.Danışanımızdan gelen mesaj yukarıda paylaşılmıştır.

Amaç, tedavi ile virüsün hızla yayılmasını ve  bulaşmasını engellemek ve aynı zamanda virüsün oluşturmuş olduğu siğiller yani kondilomların yok edilip cinsel organın sağlıklı ve hijyenik duruma getirilmesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir