Hakkımda

 

Op.Dr.Mine Sıdıka KERMALLİ Kimdir ?


KİŞİSEL BİLGİLERİM

1971 Ankara doğumluyum. İlk ve orta öğrenimimi Isparta’da tamamladım.1988-1995 yılları arası Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi (İng.)’den derece ile mezun oldum. Mina Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği başkanı olarak sosyal ve toplumsal faaliyetlerime devam etmekteyim. Evliyim ve Fatıma Zehra ve Muhammed Ali isimli dünya tatlısı iki çocuk annesiyim.

İŞ DENEYİMLERİM

1995-2000 yılları arası Zekai Tahir Burak Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanlığımı tamamladım. 2008’e kadar Etimesgut Belediyesi Sağlık Merkezinde ve kendi özel muayenehanemde uzmanlık alanımda mesleğimi icra ettim. 2008-2020 yılları arasında yine kendi kliniğim olan Özel Ankara Lina Kadın Hastalıkları ve Doğum Merkezinde tam gün ve Medicana Ankara Hastanesi’nde part-time hekimlik yaptım. Şu anda kendi muayenehanemde kadın hastalıkları, doğum, infertilite ve GETAT(Geleneksel ve Tamamalayıcı Tıp) alanında mesleğimi sürdürmekteyim. Muayenehanemde Homeopati, Fitoterapi, Ozon Terapi, Kupa-Hacamat, Mezoterapi, GAPS Danışmanlığı ve CGF/PRP Uygulamaları yapmaktayım. İnfertilite(kısırlık) tedavileri üzerine çalışmalarıma devam ederken 2011 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İnfertilite Kliniği’nde eğitimimi tamamlayıp IVF sertifikamı aldım. Tüp bebek tedavilerime muayenehanemde, anlaşmalı IVF merkezleri ile devam etmekteyim.

ŞU ANA KADAR YAPTIĞIM BİLİMSEL ÇALIŞMALARDAN BAZILARI

*Feto-maternal infection rates and cost-effectivity comparison between continuous antibiotic prophylaxis and intermittant short term antibiotic prophylaxis in patients with PPROM; XIV International Congress, Amsterdam, The Netherlands, May 1998 *Jinekolojik kanserlerin klinik analizi ve kemoterapi sonrasi ortaya çıkan komplikasyonlarin degerlendirilmesi, Jinekolojik Onkoloji Dergisi, Mart 1999;2 (1):3-10

*Preterm prematür membran rüptürü gebelerde feto-maternal enfeksiyonun erken tahmininde seri non-stress test (NST) takibinin rolü; Türkiye Klinikleri Jinekolojik- Obsteterik Dergisi, Mayis 2000, 10(2): 91-97

*Preterm prematür membran rüptürü olan gebelerde feto-maternal enfeksiyon ve maliyet yönünden farkli antibiyotik profilaksi protokollerinin karsilastirilmasi; Maternal Fetal Tip ve Perinatoloji Kongresi, 6-8 Nisan 2000, Istanbul (Poster)

*Sekonder infertilitede homeopatik yaklaşım vaka örneği; Akademik Jornal Of Homeopati And Integrative Medicine’da kabul görmüş, yayına hazırlanmıştır.

 

SERTİFİKALARIM